3.8 C
Śrem
sobota, 26 listopada, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościDolskGmina szuka kolejnych oszczędności

Gmina szuka kolejnych oszczędności

Mrok spowije gminę Dolsk. Samorząd już w ubiegłym miesiącu podjął krok zaradcze w celu wprowadzenia oszczędności na elektryczności, ale okazuje się, że to za mało. Zarządzono kolejne cięcia.

„W związku z rosnącymi kosztami nośników energii, w tym wprowadzonymi regulacjami prawnymi nakładającymi na jednostki sektora finansów publicznych obowiązek zmniejszenia zużycia energii elektrycznej podjęto decyzję o czasowym wyłączeniu oświetlenia dróg i miejsc publicznych na terenie gminy Dolsk” – możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie dolskiego magistratu.

Oszczędności na oświetleniu przestrzeni miejskiej mają zostać wprowadzone w trybie natychmiastowym. Przerwa w zasilaniu ma obejmować godziny 00.00 – 04.00.

To nie pierwszy taki krok, jaki gmina Dolsk podejmuje w tym zakresie. We wrześniu i w październiku wyłączono nie tylko oświetlenie uliczne w parku i nad jeziorem, ale również podświetlenie płyty rynku oraz wprowadzono ograniczenie w oświetleniu parkingu przy kościele św. Ducha.

Źródłofot. Pixabay

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...