3.8 C
Śrem
sobota, 26 listopada, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościŚremChór CORDA CORDI wystąpi w I Ogólnopolskim Festiwalu Chóralnym Pieśni Patriotycznych

Chór CORDA CORDI wystąpi w I Ogólnopolskim Festiwalu Chóralnym Pieśni Patriotycznych

Założony w 2001 roku przy parafii NSJ Śrem chór CORDA CORDI, którego dyrygentem od początku istnienie jest Agnieszka Panas absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, weźmie udział w zmaganiach konkursowych w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Chóralnym Pieśni Patriotycznych.

W konkursie, który odbędzie się 19 listopada w kościele pw. św. Jerzego w Poznaniu wystąpi także 16 innych chórów z terenu całego kraju, w tym z Łodzi, Warszawy, Gdańska, Poznania, Kielc i wielu innych większych lub mniejszych miejscowości. Pośród tych chórów są chóry kameralne, młodzieżowe, senioralne oraz jednorodne i kościelne.

Organizatorem Festiwalu jest działające od 2018 r. Stowarzyszenie Członków i Przyjaciół Chóru Kameralnego „Armia św. Jerzego”, które za główny cel swojej działalności przyjęło propagowanie muzyki chóralnej i kultury muzycznej, m.in. poprzez organizację koncertów muzyki patriotycznej, sakralnej i kolęd, konkursów muzycznych dla dzieci i młodzieży we współpracy z poznańskimi szkołami oraz przedszkolami, a także kilku edycji „Festiwalu Pieśni Pasyjnych u św. Jerzego”. Gościem specjalnym Festiwalu będzie pani Jadwiga Bogucka, 103-letnia mieszkanka Poznania.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...