2.5 C
Śrem
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościTo już 104 lata Niepodległości! – kalendarium wydarzeń w gminie Śrem

To już 104 lata Niepodległości! – kalendarium wydarzeń w gminie Śrem

Przed nami 104. rocznica uzyskania przez Polskę Niepodległości. Jak co roku, w całym powiecie śremskim, zaplanowano szereg wydarzeń. W tym miejscu skupimy się na gminie Śrem.

Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości odbędą się w piątek, 11 listopada.

Program uroczystości:

  • 11.00 – Uroczysta Msza Święta za Ojczyznę w Kościele Garnizonowym w Śremie
  • 12.15 – Modlitwa i złożenie wiązanek na cmentarzu przy ul. Cmentarnej
  • 12.45 – Uroczysty przemarsz na Plac 20 Października w Śremie, a następnie wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego i Apel Pamięci.
fot. materiał organizatora

Na sportowo

Śremski Klub Morsów Lodzik Śrem zaprasza na godzinę 10.00 na plażę miejską w Śremie, by wspólnie uczcić cześć i pamięć Bohaterów. – Koniecznie zabierzcie ze sobą barwy narodowe. Po wejściu do wody odśpiewamy wspólnie hymn – informują organizatorzy wydarzenia.

Natomiast Śremski Sport przy współpracy z Runner’s Power, ChodzęBoLubię Śrem oraz Klubem Kolarskim Kometa zapraszają na wspólny trening, który rozpocznie się o godzinie 11.11.

Uczestnicy Śremskiego Treningu Niepodległości na trasę ruszyli w biało-narodowych barwach
fot. arch. red.

– 11 listopada zapraszamy wszystkich aktywnych śremian na wspólny trening z okazji Święta Niepodległości. Zapraszamy zarówno biegaczy, jak i lubiących chodzić z kijkami, czy też rowerzystów. Rozpoczniemy przed obiektem Śremskiego Sportu o godz. 11.11. Tego dnia każdy uczestnik otrzyma kotylion, a następnie biegacze pobiegną ok. 5 km na plac 20 Października, uczestnicy nordic walking pokonają ok. 3 km, a rowerzyści udadzą się na 40 minutową trasę. Zachęcamy do założenia biało-czerwonych strojów, będziemy trenować w narodowych barwach. Po zakończeniu treningu wracamy do Śremskiego Sportu na mały poczęstunek oraz ciepłą kawę i herbatę – zachęca Ryszard Mitmański ze Śremskiego Sportu.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...