3.8 C
Śrem
sobota, 26 listopada, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościDolskŚwięto Niepodległości w Dolsku. Jak będą wyglądały obchody?

Święto Niepodległości w Dolsku. Jak będą wyglądały obchody?

Samorząd gminy Dolsk już teraz informuje o tym, jak w gminie będzie obchodzone Święto Niepodległości. Główne uroczystości odbędą się 11 listopada, ale cykl wydarzeń wpisujący się w obchody rozpocznie się już wcześniej.

W gminie Dolsk wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości rozpoczną się już w przyszłą sobotę 5 listopada. Tego dnia o godz. 15 na sali sportowej MGOSiR odbędzie się Otwarty Turniej Niepodległości w siatkówce dla dziewcząt i chłopców w rocznikach 2007-2009.

10 listopada na boisku szkolnym w miejscowej podstawówce odbędzie się spektakl podsumowujący akcję „Flaga na maszt”.

Główne obchody odbędą się naturalnie 11 listopada. Tego dnia zaplanowano szereg wydarzeń oficjalny i nie tylko. O godz. 10 rozpoczną się uroczystości z udziałem władz samorządowych i radnych. Wówczas odbędzie się masz święta za Ojczyznę (kościół pw. św. Michała Archanioła). Następnie o godz. 11.15 będzie miał miejsce przemarsz na rynek i złożenie kwiatów pod pomnikiem Bohaterów Ziemi Dolskiej. Występ artystyczny przedszkolaków zakończy oficjalne obchody tego dnia.

fot. UMiG Dolsk

W samo południe kukrowie z Dolska będą strzelać o Tarczę Niepodległościową oraz powalczą o puchar burmistrza Dolska.

Z kolei o godz. 12.30 obchody zakończone zostaną na sportowo. Na sali MGOSiR w Dolsku odbędzie się Turniej Seniora.

Z kolei dzień później, tj. w sobotę 12 listopada odbędzie się turniej w siatkówkę dla mężczyzn. Start rozgrywek godz. 15 oczywiście na sali MGOSiR w Dolsku.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...