9.6 C
Śrem
czwartek, 23 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościJedzie pociąg do nieba, tam biletów nie trzeba...

Jedzie pociąg do nieba, tam biletów nie trzeba…

31 października, w wigilię Wszystkich Świętych, ulicami Śremu przeszła „Procesja Światła ze Świętymi”. Ponad 100 osób ze śpiewem na ustach przemaszerowało z kościoła bł. Michała Kozala do kościoła Mądrości Bożej.

Część mieszkańców Śremu uczestniczyło w poniedziałkowy wieczór w „Procesji Światła ze Świętymi”. Na ten wyjątkowy spacer, śremian zaprosiły śremskie parafie oraz Akcja katolicka parafii Ducha Świętego. Była to propozycja dla tych osób, które nie obchodzą Halloween.

Wydarzenie rozpoczęła msza święta w kościele pw. Bł. Michała Kozala w Śremie. Po nabożeństwie procesja wyruszyła ulicami Śremu. Trasa prowadziła między innymi przez ulice: Malczewskiego – Grottgera – al. Solidarności – Kilińskiego – Chłapowskiego i dalej w kierunku kościoła Mądrości Bożej. Organizatorzy procesji zachęcili uczestników do przebrania się za świętych. Dzieci trzymały w rękach lampiony.

Organizowana cyklicznie „Procesja Światła ze Świętymi” ma stanowić równowagę do Halloween. To zachęta dla katolików do wspólnej modlitwy i refleksji nad żywotem świętych.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...