2.5 C
Śrem
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościByła presja. Jest decyzja – będzie jaśniej!

Była presja. Jest decyzja – będzie jaśniej!

Już jakiś czasu wróciła jasność w okolicach ulicy Nadbrzeżnej, tak jak i na ścieżce Śrem-Nochowo czy Śrem-Zbrudzewo. To skutek presji mieszkańców, by w gminie na pierwszym miejscu stawiać na bezpieczeństwo, a nie oszczędności.

W połowie września, burmistrz Śremu wspólnie z ratuszem, jako jedni z pierwszych w Wielkopolsce, podjął decyzję dotyczącą wyłączenia oświetlenia w parkach, na deptakach, skwerach, ścieżkach pieszo-rowerowych i obiektach sportowych, co miało dać oszczędności na poziomie 26-28 proc. Niektóre latarnie zostały wyłączone po godzinie 23.00.

Ta decyzja spotkała się z ostrą reakcją niektórych mieszkańców. Wówczas powstał ruch „Jasny Śrem”. Jego członkowie napisali otwarty list do burmistrza, w którym podkreślali, że decyzję burmistrza uznają za karygodną i godzącą w prawa każdego mieszkańca Śremu.

Krytyczne uwagi płynęły również od wielu mieszkańców Śremu, którzy zwracali uwagę na swoje obawy o bezpieczeństwo w poruszaniu się w okolicach ulicy Nadbrzeżnej czy na ścieżkach Śrem-Nochowo i Śrem-Zbrudzewo.

W końcu burmistrz ugiął się pod presją mieszkańców. – Musimy oszczędzać. I myślę, że wszyscy mieszkańcy zdają sobie z tego sprawę. Wróciło oświetlenie na ul. Nadbrzeżnej czy na ścieżce do Nochowa, ale podjąłem decyzję o wygaszeniu co drugiej latarni. Trwają prace nad wdrożeniem takiego rozwiązania – informuje Adam Lewandowski.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...