3.5 C
Śrem
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaKulturaZaproszenie na koncert Marcin Pater Trio

Zaproszenie na koncert Marcin Pater Trio

W sobotę, 5 listopada w Muzeum Śremskim zagra ciekawy gość – Marcin Pater Trio. Zespół promuje swój drugi album „Between”.

Kto się kryje za nazwą Marcin Pater Trio? Zespół tworzą: Marcin Pater (wibrafon), Mateusz Szewczyk (bas/kontrabas), Adam Wajdzik (perkusja).

– To zdobywcy Grand Prix konkursu na Indywidualność 2020 festiwalu Jazz nad Odrą. Mają na koncie wysoko ceniony debiutancki album „Nothing But Trouble” (2019), z którym gościli w naszej sali w lutym 2022 roku. Są laureatami Grand Prix konkursu Jazz Juniors w 2018 r., jak i pierwszej nagrody na Sibiu Jazz Contest w roku 2018. W rumuńskim Sibu uhonorowano ich także za najlepszą kompozycję – utwór „Take Down”. Marcin Pater Trio ma naprawdę świetną muzyczną passę! – podkreśla Grzegorz Pawlak.

Okazuje się, że lider grupy, wibrafonista Marcin Pater, jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Trio koncertowało dotąd nie tylko na festiwalach w Polsce i Europie, ale także w Azji. Grają głównie autorskie kompozycje lidera będące muzyczną podróżą po jego życiowych doświadczeniach, emocjach, wspomnieniach.

„Jesteśmy zespołem przygody i miłości! Nasz każdy wspólny wyjazd to kolejne niezwykłe doświadczenia, które silnie ugruntowują nasze przyjacielskie relacje, co następnie procentuje bezmierną dawką energii na scenie”

Obecnie zespół promuje swój drugi album – „Between”, który powstał przy pełnej współpracy z ikoną polskiej muzyki jazzowej – Leszkiem Możdżerem. Koncert w Śremie jest częścią małej, weekendowej trasy: Praga, Wrocław, Śrem, Warszawa. Szkoda przegapić taka okazję!

Bilety: 40 zł, w dniu koncertu: 50 zł.

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...