10.5 C
Śrem
czwartek, 23 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościNa sygnaleLPR i straż wezwane do pijanego, leżącego przed blokiem

LPR i straż wezwane do pijanego, leżącego przed blokiem

21 października przed godziną 16 straż pożarna została wezwana do zabezpieczenia miejsca lądowania helikoptera LPR. Powodem lądowania śmigłowca medycznego miał być upadek z wysokości.

Na miejscu okazało się, że do żadnego upadku z wysokości nie doszło. Faktycznie jeden mężczyzna leżał przed blokiem przy ul. Komorowskiego 12 i upadek był, ale z poziomu gruntu. Nietrzeźwy mężczyzna, zresztą znany policjantom, zahaczył się o stojaki na rowery i się przewrócił. Pijany nie miał żadnych widocznych urazów, ale dla pewności został zabrany do szpitala.

Tam trafił nie helikopterem LPR, ale policyjnym radiowozem. Z naszych informacji wynika, że nie doznał żadnego groźnego urazu.

To nie pierwszy przypadek w Śremie, gdy do pijanego wzywany jest helikopter medyczny. To z kolei podyktowane jest dostępnością karetek pogotowia w powiecie śremskim. Jedna z karetek w trakcie zgłoszenie była na innym, także błahym zdarzeniu. Druga z kolei, gdy już śmigłowiec był w powietrzu, była w gotowości wyjazdowej ze szpitala. WCPR jednak zdecydował, by nie przerwać lotu LPR.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...