10.2 C
Śrem
czwartek, 23 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościNa sygnaleUszkodził paczkomat - został zatrzymany. Pomogli internauci

Uszkodził paczkomat – został zatrzymany. Pomogli internauci

Siła Internetu znów pokazała swoje. Internauci pomogli policjantom ze Środy Wielkopolskiej odnaleźć sprawcę uszkodzenia paczkomatu InPost w Zaniemyślu.

KPP w Środzie Wlkp. poinformowała o zamknięciu sprawy uszkodzenia paczkomatu w Zaniemyślu. Po opublikowaniu filmiku z aktem wandalizmu w sieci, sprawca został zatrzymany. Pomogli internauci.

Nieco ponad tydzień temu KPP Środa Wlkp. na swoim Facebooku zamieściła film ze zdarzenia uszkodzenie paczkomatu InPost w Zaniemyślu. Kamery w urządzeniu zarejestrowały mężczyznę z papierosem w ustach i piwem w dłoni, który dobiera się do kamer paczkomatu. Jedną z nich uszkodził, a drugą zwyczajnie ukradł.

Teraz sprawa wreszcie została zamknięta. Wandal został zatrzymany i potraktowany właściwie: musi zadośćuczynić poprzez naprawienie szkody oraz ukarany został grzywną.

W rozwiązaniu sprawy bardzo pomocni byli internauci.

„Jaka jest społeczność Fb? Bardzo czuła na krzywdę i na łamanie prawa. Rozpoznajecie tych co robią złe rzeczy, więc nie dziwcie się, że wrzucamy tu historie różne i prosimy o wsparcie. Jesteście MEGA, serio. Dla Was dziś podziękowania, bo kolejny „czarny charakter” ustalony i rozliczony. Zniszczył kamerę przy InPost w Zaniemyślu. Drugą ukradł. Musi naprawić szkody i zapłacić grzywnę. A wszystko, bo Wy jesteście fantastyczni, działacie, piszecie, dzwonicie” – napisali policjanci ze Środy Wlkp. w mediach społecznościowych.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...