2.5 C
Śrem
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościBrodnica„Szkoła do hymnu” i inne. Uczniowie i pracownicy pamiętają o Józefie Wybickim

„Szkoła do hymnu” i inne. Uczniowie i pracownicy pamiętają o Józefie Wybickim

Z okazji rocznicy urodzin generała Józefa Wybickiego uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej w Iłówcu, włączyli się w przedsięwzięcia „Szkoła do hymnu” oraz liczne inne.

Dwusetna rocznica śmierci autora hymnu, 95. wyboru tekstu na polski hymn narodowy, 222. rocznica napisania utworu i wreszcie przypadająca na 29 września – 275. rocznica urodzin tego wybitnego Polaka, to istotne daty nie tylko dla szkolnej społeczności, ale także dla wszystkich Polaków.

W tym 2022 roku, roku Wybickiego, uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Iłówcu. aktywnie się angażowali. Uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” zorganizowali także Powiatowy Konkurs Kaligraficzny, Natomiast  w miniony czwartek – dokładnie w urodziny Józefa Wybickiego – uczniowie klas I, II, III – wraz z wychowawcami udali się do Manieczek.

Tam mieli okazję zwiedzić wyremontowaną Rotundę. Złożyli wiązankę kwiatów przed popiersiem Wybickiego, a także odśpiewali  hymn Polski i drugą równie znaną pieśń Wybickiego: „Marsz, marsz Polonia”.

Uczniowie otrzymali także okolicznościowe pocztówki.

Na pamiątkę tego wydarzenia  pozostanie wpis w specjalnie wyeksponowanej w Rotundzie wpis.

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...