2.5 C
Śrem
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościUEŚ wrócił po wakacjach

UEŚ wrócił po wakacjach

Po wakacyjnej przerwie z „naładowanymi latem bateriami” studenci Uniwersytetu Entuzjastów Świata rozpoczęli rok akademicki 2022/2023. Jego uroczysta inauguracja odbyła się w piątek, 30 września w sali bankietowej Gabi w Mchach.

Seniorzy z gminy Książ Wlkp. uroczyście rozpoczęli nowy rok akademicki Uniwersytetu Entuzjastów Świata. Spotkanie odbyło się w piątkowe popołudnie w sali bankietowej Gabi w Mchach.

Jednym z punktów spotkania było przedstawienie harmonogramu wydarzeń na najbliższe miesiące, który zapowiada się niezwykle ciekawie. – W programie są m.in. wyjazdy do kina, teatru oraz spotkania z ciekawymi ludźmi, na które wstęp będzie wolny, co oznacza, że mogą w nich wziąć udział również osoby spoza stowarzyszenia. Oprócz tego nie zabraknie także warsztatów artystycznych, wydarzeń o charakterze patriotycznym czy imprez takich jak np. Andrzejki. Słowem naszych studentów czeka niezwykle intensywna kulturalnie jesień – zapewnia Mariola Kaźmierczak, dyrektor CK Książ Wlkp.

UEŚ wrócił po wakacjach
fot. materiał organizatora

Natomiast druga cześć inauguracji była poświęcona zdrowiu. Jakie są objawy udaru, zawału? Co można wówczas zrobić? Jak pomóc komuś, kto zasłabnie, dozna urazu chirurgicznego albo ulegnie wypadkowi — zanim przyjedzie karetka? Dlaczego warto mieć przy sobie jednorazowe rękawiczki i ustnik? Na te i wiele innych pytań odpowiedział Entuzjastom Świata Łukasz Ziemba, ratownik medyczny z wieloletnim doświadczeniem.

Z kolei o zdrowotnych właściwościach ziół, owoców oraz warzyw przy małej czarnej i czymś słodkim z kolei opowiedziała studentom Hildegarnia by Zielarka od 7 boleści, czyli Aneta Grzelka. Zabrała ze sobą różne rośliny z własnego ogródka, aby pokazać, jak i do czego można je na co dzień używać. Zachęcała również do tego, aby korzystać z tych dobrodziejstw natury nie tylko w kuchni, ale także na różne schorzenia czy profilaktycznie. Podarowała też własnej roboty peelingi ziołowe do rąk i nóg. Było to jedno z pierwszych tematycznych paneli pod tytułem „Spotkajmy się przy kawie z…” realizowanych w ramach projektu „Ksiąscy seniorzy aktywizują kulturalnie”.

Projekt pod tytułem „Ksiąscy seniorzy aktywizują kulturalnie” jest realizowany przez Uniwersytet Entuzjastów Świata w partnerstwie z Centrum Kultury Książ Wlkp. przy wsparciu finansowym w ramach Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii W Polsce.

fot. CK Książ Wlkp.

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...