2.5 C
Śrem
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaSportHala już stoi, otwarcie wkrótce!

Hala już stoi, otwarcie wkrótce!

Blisko coraz bliżej jest już końcowej realizacji powstanie REHAU Football Park. Hala już stoi, boisko przy Zamenhofa zostało w minionym tygodniu zadaszone, a oficjalne otwarcie planowane jest pod koniec października. Koszt inwestycji to 700 tysięcy złotych.

Zadaszenie boiska przy Zamenhofa to pomysł prezesa Dominika Sworowskiego. Jeszcze kilka lat temu, kiedy Warta przejęła obiekt w dzierżawie od Śremskiego Sportu, wydawał się on być mało realnym marzeniem. Włodarz Warty dopiął jednak swego, bo to w głównej mierze jego zasługa i przysłowiowe „dziecko”.

Pomysł zrodził się w 2017 roku – mówi prezes Dominik Sworowski. – Kluczowe było pozyskanie sponsora. Udało mi się przekonać do tego projektu firmę REHAU, która jest głównym sponsorem, bez którego ta inwestycja nie miałaby prawa bytu. Porozumieliśmy się także z Gminą Śrem oraz Śremskim Sportem i już niebawem wspólnie będziemy mogli cieszyć się z całorocznego obiektu, który służyć będzie młodym adeptom Warty i mieszkańcom miasta – dodał.

Prace ruszyły na początku września. Własnymi siłami i środkami klub przygotował boisko pod plac budowy. Z kolei w minionym tygodniu firma Pol-Plan S.J. Hale namiotowe dokonała montażu hali. Naciągnięte zostały plandeki i zamontowano drzwi. Pozostało przywrócenia boiska do poprzedniego stanu, montaże oświetlenia i banerów sponsorskich.

Jeszcze troszkę pracy zostało, ale równolegle z ich prowadzeniem będziemy starali się uzyskać wszystkie zgody i odbiory, tak, aby jak najszybciej rozpocząć na boisku zajęcia z dziećmi – mówi Dominik Sworowski. – Planujemy także event na otwarcie, podczas którego będziemy chcieli podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania REHAU Football Park. Liczę, że obiekt ruszy pełną parą pod koniec miesiąca – dodał prezes Warty.

Dodajmy, że koszt inwestycji to 700 tysięcy złotych. Warta zaciągnęła na ten cel kredyt, który na podstawie zawartej umowy sponsorskiej pomoże spłacać firma REHAU.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...