9.6 C
Śrem
czwartek, 23 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościCzempińCzempiński dzień bez samochodu

Czempiński dzień bez samochodu

Dziś nikt nie wyobraża sobie życia bez auta. Samochód to niezależność, ale to także szkoda dla środowiska. Każde auto spalinowe emituje trujące związki chemiczne, którymi oddychamy wszyscy. Dlatego warto zamienić ten środek transportu na komunikację zbiorową. W Czempiniu będą o tym przypominać podczas Czempińskiego dnia bez samochodu.

W najbliższą sobotę 1 października w Czempiniu na placu Zielony Rynek odbędzie się piknik tematyczny pod hasłem Czempiński Dzień Bez Samochodu. Impreza potrwa kilka godzin. Rozpocznie się w samo południe, a zakończy o godzinie 18.

W programie wydarzenia wiele atrakcji. Będzie można przejechać się rikszą rowerową, pobić rekord jadąc na stacjonarnym rowerze zabytkowym, czy spróbować jazdy na rowerze przeciwskrętnym. W ramach działań prewencyjnych „Piłeś nie Jedź” chętni będą mogli zaliczyć slalom rowerowy w tzw. alkogoglach. Swoje rowerowe umiejętności zaprezentują także najmłodsi w czasie konkurencji slalomowych.

fot. UM Czempiń

Będzie można również zobaczyć, jak dawniej jeździło się na bicyklu, który datowany jest na XIX wiek, a to nie wszystko, co znalazło się w programie sobotniego wydarzenia.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...