3.8 C
Śrem
sobota, 26 listopada, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościTo była fantastyczna „Promenada jak za dawnych lat”

To była fantastyczna „Promenada jak za dawnych lat”

Dopisała fantastyczna pogoda, fantastyczna frekwencja i fantastyczne nastroje uczestników. Jednym zdaniem to była fantastyczna „Promenada jak za dawnych lat”.

W niedzielę, 25 września punktualnie o godzinie 14.00 ruszył barwny korowód uczestników „Promenady jak za dawnych lat”. Wzięli w nim udział fantastycznie przebrane dzieci, i co ważne, w tym roku do zabawy dołączyli się również rodzice.

Biblioteka Publiczna w Śremie, przy wsparciu Śremskiego Ośrodka Kultury, Muzeum Śremskiego oraz gminy Śrem przygotowała na ten dzień moc atrakcji. Były zatem rękodzieło artystyczne, fantastyczne smaki, muzyka na żywo, teatr, pokaz iluzjonistyczny, komiksy, gry bitewne fantasy, gry planszowe i wiele innych niespodzianek.

Wydarzeniu towarzyszyła niezawodna Orkiestra Dęta Towarzystwa Muzycznego im. Mariana Zielińskiego w Śremie. Ponadto każdy uczestnik miał okazję zwiedzić aktualne wystawy prezentowane w muzeum oraz spróbować pyszności przygotowanych przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich.

Na Promenadzie spotkaliśmy także dobrych znajomych z „Zagrody Beztroski” oraz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gaju. Każdy uczestnik korowodu miał szansę otrzymać woreczki na zakupy, które zostały uszyte przez seniorów z Klubu Nadzieja w ramach projektu Pomocnej Dłoni „Senior wolontariuszem i mentorem” (w ramach grantu Wielkopolska Wiara 2022). Powstało ponad 600 woreczków z firanek, które zostały podarowane przez firmę „Agat- firanki”. Tego dnia rozeszły się jak świeże bułeczki.

Uczestnicy imprezy byli zachęcani także do oddawania głosów na projekty w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. W tym roku swój pomysł zaprezentowała także śremska biblioteka publiczna, organizator „Promenady jak za dawnych lat”. Zachęcała do oddawania głosów na projekt nr 1 „Książkomat”. Z kolei społeczność Schroniska w Gaju prosiła o glosy na wiatę edukacyjno-integracyjną (projekt nr 5).

fot. D. Górna

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...