10.7 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościJest skrzyżowanie, będzie rondo. Prace nad projektem niebawem ruszą

Jest skrzyżowanie, będzie rondo. Prace nad projektem niebawem ruszą

Burmistrz Śremu zdecydował, że wyłoży z gminnej kasy pieniądze na przygotowanie dokumentacji technicznej dla inwestycji przebudowy fatalnego skrzyżowania ul. Sikorskiego z Al. Solidarności.

Na piątkowej sesji rady miejskiej, radni większością głosów (15 za, 2 wstrzymujące się) przyjęli autopoprawki do uchwały budżetowej na 2022 rok, które obejmują między innymi wydatki w kwocie około 250 tys. zł na przygotowanie dokumentacji technicznej na przebudowę skrzyżowania ul. Sikorskiego z al. Solidarności.

To droga wojewódzka, ale gmina nie chce czekać dekady lub więcej na modernizację. – Jesteśmy po uzgodnieniach z WZDW i mamy zgodę na to, by taką dokumentację przygotować – mówił na sesji Adam Lewandowski, burmistrz Śremu. – Chociaż nie są to nasze drogi, to się na to zdecydowaliśmy, by przyspieszyć realizację tej inwestycji – dodał włodarz miasta i gminy.

Jak zakłada burmistrz, przygotowanie tej dokumentacji znacznie przyspieszy realizację przebudowy skrzyżowania na takie z ruchem okrężnym. – Na pewno nie będzie to w 2023 roku – wyjaśnia burmistrz.

 

Nie każdemu może podobać się fakt, że dokumentacja przygotowywana będzie z gminnej kasy, to jednak każdy z efekty końcowego będzie zadowolony – w końcu, po wybudowaniu ronda w tym miejscu, przejazd zarówno ul. Sikorskiego jak i aleją Solidarności będzie płynny i odcinki te, szczególnie w szczycie komunikacyjnym, nie będą się tak korkowały.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...