9.1 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościNa sygnaleZostał ukarany wg nowych przepisów

Został ukarany wg nowych przepisów

Policjanci w Borgowie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Kierujący został już ukarany wg nowych przepisów.

Nowe przepisy już obowiązują od 17 września i póki co nie ma „żniw” na terenie operacyjnym KPP Śrem, ale policja już odnotowała przypadek kierującego, który pożegnał się z uprawnieniami do kierowania i został ukarany mandatem karnym w wysokości 1,5 tys. zł.

Było to 18 września w Borkowie, gdzie kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o powyżej 50 km/h na godzinę w terenie zabudowanym.

Jego konto zasiliły także punkty karne – 13, które będą się kasować dopiero po upływie dwóch lat. Także kierowca musi się mieć na baczności – od 17 września obowiązuje recydywa dwuletnia. W przypadku popełnienia przez kierowcę identycznego wykroczenia, mandat karny będzie dwukrotnie wyższy.

Więcej szczęścia mieli kierujący, którzy 16 września w Drzonku oraz Żabnie popełnili to samo wykroczenie. Wprawdzie ich portfele uszczupliły się o 1,5 tys. zł wysokości mandatu, ale otrzymali tylko po 10 punktów karnych, które zostaną wykasowane po upływie jednego roku. Ponadto nie będą objęci recydywą.

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...