9.1 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaSportNochowo biegami stoi!

Nochowo biegami stoi!

Za nami kolejny sportowy festyn pod hasłem „Nochowo na sportowo”. Nie wypalił turniej piłki nożnej o Puchar Sołtysa, ale chętnych do biegania jak zwykle nie brakowało. Mini stadion lekkoatletyczny, o który szkoła walczy w Budżecie Obywatelskim bardzo by więc się przydał.

Sobotnie popołudnie w Centrum Sportu i Rekreacji przy szkole w Nochowie w ramach festynu miały odbyć się dwie imprezy. VII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Sołtysa nie doszedł jednak do skutku, bowiem zabrakło chętnych drużyn. Zgłosiła się tylko jedna ekipa.

Nic nie stanęło jednak na przeszkodzie, aby zrealizować drugi punkt imprezy, jakim był VI Bieg dla dzieci im. Piotra Taczaka. Mimo obawo pogodę dopisała nie tylko ona, ale i frekwencja. Na starcie do pięciu biegów stanęła bowiem blisko setka dzieci. Tradycyjnie zmagania rozpoczął Bieg Przedszkolaka na dystansie 100 metrów, a potem z podziałem na chłopców i dziewczynki rywalizowano w dwóch kategoriach na 400 metrów (roczniki 2013-2015) oraz 600 metrów (2010-2012).

Emocji było co nie miara, a dzięki staraniom organizatorów – Szkoły w Nochowie, Rady Rodziców i sołtysa, każdy uczestnik mógł liczyć na drobne upominki choćby w postaci jednorazowego wejścia na basen, a najlepsi nagrodzeni zostali pucharami, medalami i nagrodami rzeczowymi.

Dla wszystkich do dyspozycji były domowe wypieki i kawa, a także popcorn, czy wata cukrowa. Nie zabrakło także innych atrakcji w postaci dmuchanych zamków, które przygotowali rodzice uczniów.

W trakcie trwania festynu zbierano także głosy na mini stadion lekkoatletyczny, na który złożono wniosek w Budżecie Obywatelskim. Nochowo po raz kolejny pokazało, że stoi biegami i warto inwestować w Centrum Sportu i Rekreacji, które funkcjonuje przy szkole, bo ma kto z niego korzystać.

– Taka 200 metrowa bieżnia bardzo by nam się przydała – mówi Agnieszka Golak, nauczycielka w-f. – Byłaby świetnym uzupełnieniem naszego sportowego kompleksu, a uczniowie naszej szkoły, ale i mieszkańcy mieliby fajne warunki do treningu, czy rekreacyjnego biegania – dodała.

W ramach imprezy wraz ze Stowarzyszeniem „Nochowo wieś z przyszłością” odbyło się także wspólne sadzenie klonów i innych roślin.

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...