10.7 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościWywalczył przejście na Chłapowskiego. Teraz prosi o modernizację Alei Platanowej

Wywalczył przejście na Chłapowskiego. Teraz prosi o modernizację Alei Platanowej

Jak zapowiedzieli, tak zrobili. Drogowcy wyznaczyli przejście dla pieszych w szczycie bloku przy ul. D. Chłapowskiego 12. To efekt interpelacji radnego Hieronima Bartkowiaka.

Miesiąc temu, Powiatowy Zarząd Dróg obiecał, że wyznaczy przejście dla pieszych w szczycie bloku przy ul. D. Chłapowskiego 12. Była to odpowiedź na interpelację radnego powiatowego Hieronima Bartkowiaka. Ten z kolei wsparł prośby mieszkańców o poprawę bezpieczeństwa w rejonie szkoły i osiedla.

Wywalczył przejście na Chłapowskiego. Teraz prosi o modernizację Alei Platanowej
fot. M. Czubak

Kolejną sprawą, którą podjął radny Bartkowiak jest poprawa bezpieczeństwa w rejonie Alei Platanowej w Psarskiem. W swojej kolejnej interpelacji wnosi on o przeprojektowanie tego odcinka drogi, na którym brakuje chodnika.

– W związku ze zbliżającą się jesienią, obfitującą w krótkie dni i najgorszą statystykę ilości wypadków związanych z potrąceniem pieszych, proponuję, jako doraźne rozwiązanie na teraz, postawienie tablic „Uwaga człowiek” oraz znaków pionowych o zakazie wyprzedzania pojazdów samochodowych przez pojazdy samochodowe – apeluje Hieronim Bartkowiak, który prosi o potraktowanie pisma w trybie pilnym.

Aleję platanową czekają zmiany
fot. arch. red.

W tym miejscu warto wspomnieć, że już w ubiegłym roku pisaliśmy o zmianach, które miały dotyczyć Alei Platanowej. Wówczas Michał Czubak pisał:

Swego czasu burmistrz Lewandowski mówił głośno o pomyśle rozbudowy wąskiej alei platanowej w Psarskiem. Idea spodobała się wielu, a w szczególności osobom, które w pobliżu tej ulicy mieszkają oraz posyłają nią dzieci do ul. Sikorskiego np. na przystanek autobusowy. Plany zaczęły się krystalizować, ale stanęły na niczym.

Gmina zdecydowała się nawet na opracowanie dokumentacji projektowej. W planach miała pojawić się druga „nitka” alei platanowej wraz z chodnikiem oraz ścieżką rowerową. To w zasadzie tyle. Temat umarł…

Mieszkańcy Psarskiego domagają się przejścia dla pieszych
fot. D. Górna

Przypomnijmy także, że na tapecie jest temat wyznaczenia przejścia dla pieszych przez ul. Sikorskiego, na wysokości przystanku autobusowego w Psarskiem (DW 310), o który apeluje radna Elżbieta Michalska. Dotychczas nie wpłynęła odpowiedź w tej sprawie.

 

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...