10.7 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościBrodnicaZabraknie wody w kranach?

Zabraknie wody w kranach?

Piotrowo, Kopyta, Grabianowo, Chaławy, Szołdry, Brodnica, Sulejewo, Grzybno, Iłówiec Wielki, Sucharzewo, Rogaczewo, Ogieniowo, Manieczki, Boreczek, Przylepki i Górka – to miejscowości, w których jutrzejszego dnia może zabraknąć wody.

Wielce potrzebna inwestycja w Stację Uzdatniania Wody w Piotrowie już w zasadzie nie ukończeniu. Zanim jednak wszystko będzie podłączone i sprawdzone, mogą jeszcze wystąpić problemy na sieci wodociągowej. Takich spodziewać się należy już w najbliższy czwartek, czyli 22 września.

W związku z prowadzoną przez gminę Brodnica inwestycją możliwe będą zakłócenia w dostawie wody do miejscowości zaopatrywanych przez tę stację, tj. Piotrowo, Kopyta, Grabianowo, Chaławy, Szołdry, Brodnica, Sulejewo, Grzybno, Iłówiec Wielki, Sucharzewo, Rogaczewo, Ogieniowo, Manieczki, Boreczek, Przylepki i Górka. Zakłócenia te polegać mogą na obniżeniu ciśnienia wody, szczególnie w miejscowościach najbardziej oddalonych od SUW w Piotrowie.

Jak podaje spółka Śremskie Wodociągi, która zaopatruje w wodę sporą część gminy Brodnica, powodem występowania tych zakłóceń jest konieczność chwilowego wyłączania z eksploatacji tymczasowej stacji uzdatniania wody w Piotrowie.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...