9.1 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościKobieta „od podszewki”, czyli jak się ubierać z klasą

Kobieta „od podszewki”, czyli jak się ubierać z klasą

Parafrazując słynne powiedzenie: „ja nie wiem, co na siebie włożyć” – uczestniczkom warsztatu edukacyjnego „Ziemiański i współczesny wizerunek kobiet” z pewnością będzie już łatwiej znaleźć coś w garderobie.

We wtorek, 20 września blisko 40 pań spotkało się w Ceglarni w Jarosławkach, gdzie odbyło się ostatnie z czterech spotkań realizowanych w ramach projektu „Sukces kobiecy dawniej i dziś”.

Tym razem uczestniczki miały okazję poznać „od podszewki” strój ziemiański i jego znaczenie socjologiczne w XX w., a także współczesny dress code oraz znaczenie stroju w kreowaniu wizerunku i własnej marki. Z racji choroby Wiesławy Franczak – historyka, absolwentki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, urzędnika, społecznik, członkini Stowarzyszenia Miłośników Dziedzictwa Narodowego im. gen. Józefa Wybickiego pierwsza część warsztatów się nie odbyła.

W zamian uczestniczki przez cztery godziny mogły się niemało dowiedzieć na temat tworzenia współczesnego looku – takiego, w którym każda czuje się najlepiej. Przewodniczką w tym temacie była Renata Brukiewicz – dyplomowany trener, doradca biznesowy i wizerunkowy, a także ekspert i popularyzatorka wiedzy z savoir-vivre, etykiety i kultury w świecie biznesu oraz producent artystyczny i konferansjerka.

Specjalistka potwierdziła, że to, co na siebie zakładamy, jest w dużej mierze odzwierciadleniem emocji, jakie nam towarzyszą już od pobudki. Nasz strój powinien także wyrażać szacunek dla innych i być dopasowany do okoliczności. Uczestniczki warsztatu dowiedziały się więc i w teorii oraz praktyce, jak łączyć kolory, zestawiać różne materiały i elementy garderoby, aby tworzyć jak najlepiej zgrany outfit, stworzyć ubiór mniej i bardziej formalny. Renata Brukiewicz podkreślała też, żeby bardziej skupiać się na eksponowaniu atutów niż tuszowaniu mankamentów.

Organizatorem warsztatów była Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego — Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości we współpracy z Centrum Kultury Książ Wlkp.

Warsztat zrealizowany został w ramach zadania publicznego „Sukces kobiecy dawniej i dziś” i współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

fot. CK Książ Wlkp.

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...