9.1 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościDolsk. „Oblicza miłości w czasach Monteverdiego”

Dolsk. „Oblicza miłości w czasach Monteverdiego”

W sobotni wieczór (17. 09.) w kościele farnym pw. św. Michała Archanioła w Dolsku odbyło się niezwykłe spotkanie muzyczne, czyli koncert muzyki dawnej „Oblicza miłości w czasach Monteverdiego”.

Piękna sceneria barokowego kościoła w połączeniu z perfekcyjnym wykonaniem solistek wprowadziła publiczność w niepowtarzalny, barokowy klimat. W wykonaniu artystów: Agnieszki Budzińskiej-Bennett z ensable Peregina, Anny Budzyńskiej sopran oraz Macieja Kończaka z Ensable del Passato można było usłyszeć przepełnione smutkiem i melancholią utwory Claudio Monteverdiego, Giovanni Felice Sancesa i Sigismondo d’India. Zaprezentowane utwory pozwoliły stworzyć muzyczne odbicie trudnej miłości, wypełnionej cierpieniem, niepewnością i rozterkami serca, niezwykły świat, w którym sfery sakralne i świeckie wzajemnie się przenikają.

Dopełnieniem koncertu był kontrastujący z kontemplacyjnymi prezentacjami muzycznymi, był pełen uroku utwór zachęcający do korzystania z uroków życia w myśl horacjańskiej idei „carpe diem”.

Wykonawcy podziękowali artystom zasłużonymi owacjami na stojąco, podkreślając tym samym ponadczasowość muzyki klasycznej.

Koncert odbył się w ramach trzeciej edycji festiwalu Na Gotyckim Szlaku i stanowił trzeci z czterech spotkań muzycznych, zaplanowanych w ramach przedsięwzięcia. Ostatni koncert „Barokowe miniatury zapomnianych mistrzów” odbędzie się w sobotę, 24 września w kościele pw. Piotra i Pawła w Kostrzynie Wielkopolskim.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Świat Możliwości.

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...