10.7 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo

Uwaga na SMS od PGE

Praktycznie tydzień w tydzień informujemy naszych czytelników o kolejnych próbach oszustwa metodą SMS. Tym razem oszuści podszywają się pod PGE.

W miniony weekend doszło do masowego ataku ze strony oszustów, którzy podszywają się pod PGE Polską Grupę Energetyczną. Odbiorcy różnych sieci otrzymują wiadomości SMS z treścią standardową, w której znajduje się komunikat o odłączeniu prądu w dniu tym i tym oraz prośbą o uregulowanie należności.

Wewnątrz wiadomości znajduje się link, który kieruje na fałszywą stronę PGE, a potem na fałszywą stronę do płatności internetowych.

Fałszywy SMS
Tym razem oszuści próbują oszukać ludzi na rachunek za prąd.

Jak podaje niebezpiecznik.pl samo otwarcie wiadomości czy też wejście w link w niej zawarty niczym nie grozi. Dopiero jeśli na wskazanej stronie poda się dane, o które proszą oszuści, można stracić swoje oszczędności.

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...