10.7 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościŚremAmfiteatr w Śremie już gotowy. Kiedy oficjalne otwarcie?

Amfiteatr w Śremie już gotowy. Kiedy oficjalne otwarcie?

Prace budowlane na terenie przy jeziorze Grzymisławskim już ukończone. Amfiteatr stoi i czeka. Kiedy oficjalnie obiekt zostanie oddany do użytku i nastąpi jego otwarcie?

Nowy obiekt z przeznaczeniem na kulturę i rozrywkę na śremskiej mapie już powstał. Budowa Amfiteatru nad jeziorem została ukończona i teraz nie pozostaje nic innego, jak oficjalnie otworzyć ten obiekt. Kiedy to nastąpi? Otwarcie amfiteatru odbędzie się na początku przyszłego miesiąca. Obiekt ma pomieścić około 300 osób.

Prace nad amfiteatrem nie obyły się bez przeszkód. Te już pojawił się na etapie przetargu, gdzie inwestycja była niedoszacowana i konieczne było dołożenie z gminnej kasy, żeby robota mogła ruszyć z kopyta. Gmina musiała dołożyć ponad 360 tys. zł, żeby sprostać oczekiwaniom finansowym wykonawcy. Została nim firma Mal-Bud z Bodzyniewa. Teraz, jak spoglądamy w projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwały budżetowej gminy Śrem na 2022 rok, który będzie rozpatrywany na wrześniowej sesji rady gminy, widzimy, że całkowity koszt inwestycji 1 mln 360 tys. zł wzrósł do 1 mln 570 tys. zł.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...