10.7 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościEdukacja przez zabawę. Eko-lekcja w Chrząstowie

Edukacja przez zabawę. Eko-lekcja w Chrząstowie

W piątek, 16 września w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. ks. Piotra Wawrzyniaka w Chrząstowie odbyła się ważna lekcja ekologii. Uczniowie wybrali się na spacer ścieżką przyrodniczo–edukacyjną z Chrząstowa do Zawór. Po drodze zebrali kilka worków śmieci.

Piątkowy dzień, uczniom z Niepublicznej Szkole Podstawowej im. ks. Piotra Wawrzyniaka w Chrząstowie, upłynął w stylu eko. Tego dnia społeczność szkoły wybrała się na spacer ścieżką przyrodniczo–edukacyjną z Chrząstowa do Zawór. Dzieciom towarzyszyły eko-edukatorki z Leśnictwa Zawory, które opowiedziały o zasadach panujących w lesie, o jego mieszkańcach i ciekawostkach przyrodniczych. Przy okazji wszyscy uczestnicy spaceru zebrali śmieci w ramach akcji sprzątania świata. Szczęśliwcy znaleźli kilka pięknych okazów grzybów.

Fot. CK Książ Wlkp.

Na zakończenie ścieżki edukacyjnej dzieci przyłączyły się do uroczystości, które przed południem odbywały się w Zaworach przy obelisku poświęconemu Maksymilianowi Cygalskiemu.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...