3.3 C
Śrem
sobota, 26 listopada, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościW Śremie chcą uhonorować dzielny naród ukraiński

W Śremie chcą uhonorować dzielny naród ukraiński

W Śremie padła propozycja uhonorowania dzielnego narodu ukraińskiego poprzez nazwanie skweru przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Śremie imieniem Bohaterów Ukrainy 2022. Nad tą propozycją pochylą się radni podczas najbliższego posiedzenia rady miejskiej.

Pomysł, by śremski skwer otrzymał nazwę imienia Bohaterów Ukrainy 2022 zgłosił do gminy podmiot zewnętrzny – spółka Kreatywna Edukacja Plus, na czele której stoi Jakub Tylman. – Jak czytamy we wniosku, skwer ten ma stanowić wyjątkowe wyróżnienie dla obywateli Ukrainy zamieszkujących na terenie naszej gminy oraz ogromny akt solidarności – wyjaśnia w uzasadnieniu do uchwały burmistrz Adam Lewandowski.

Jakub Tylman podtrzymuje, że ta propozycja jest odpowiedzią na potrzeby społeczności ukraińskiej, która od dawna mieszka i żyje wśród nas. – Chodzą z nami do szkół, pracują obok, żyją tak jak my… Lecz musimy pamiętać, że w ich kraju trwa wojna, a Ukraińcy walczą nie tylko o wolną Ukrainę, ale również o wolną Europę – zaznacza pomysłodawca, który mimo wszystko zdaje sobie sprawę z tego, że nazwa ta będzie miała zarówno zwolenników, jak i przeciwników.

Stosowna uchwała w sprawie nadania nazwy skwerowi zlokalizowanemu przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Śremie będzie poddana pod głosowanie na najbliższej sesji rady miejskiej, którą zaplanowano na 23 września.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...