9.1 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościTak promują najlepszy zawód pod słońcem

Tak promują najlepszy zawód pod słońcem

Trwa nowa ogólnopolska akcja Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce i Mercedes-Benz Trucks Polska, która promuje zawód kierowcy. W piątek, 16 września zawitali do Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, w trasę wyruszyła ekipa Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce i Mercedes-Benz Trucks Polska, która ma zadanie zachęcić młodzież do wyboru zawodu kierowca. Tegoroczne hasło akcji to „Actros Team. Ruszamy do szkół”.

W piątek, 16 września do ZSP w Śremie przyjechali przedstawiciele firmy Mercedes-Benz Trucks Polska i ZMPD, a wraz z nimi jeden z najnowszych modeli trucka (Actros L Mercedes-Benz Trucks). Każdy uczeń miął okazję zajrzeć do jego wnętrza i pod maskę.

Fot. D. Górna

Spotkanie rozpoczęła Anna Brzezińska-Rybicka (ZMPD), która przyznała, że jest pod dużym wrażeniem profesjonalizmu i wysokiego poziomu śremskiej szkoły, a następnie pałeczkę przejął Artur Szymański, znany także jako ArtDrive. Przybliżył on młodzieży zawód profesjonalnego kierowcy. Opowiedział o swoich doświadczeniach, przygodach w trasie oraz blaskach i cieniach życia kierowcy zawodowego. Okazuje się bowiem, że w Polsce pracuje około 350 tys. kierowców zawodowych, a zatrudnienie ma szansę znaleźć kolejnych 100 tys.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...