10.7 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościRajd Nawigacyjny z Józefem - fotorelacja

Rajd Nawigacyjny z Józefem – fotorelacja

Rajd Nawigacyjny z Józefem wyruszył w niedzielę, 11 września z boiska Liceum Ogólnokształcącego im. gen. J. Wybickiego w Śremie. Był on częścią kalendarza obchodów Roku Józefa Wybickiego przygotowanego przez szereg lokalnych instytucji.

Ponad 100 osób podzielonych na drużyny wzięło udział w Samochodowym Rajdzie Nawigacyjnym „Z Józefem w aucie”. Spotkali się oni rankiem 11 września na boisku szkolnym przy Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Józefa Wybickiego w Śremie, gdzie otrzymali roadbooki i numery startowe. Oficjalnego powitania dokonali: dyrektor Centrum Kultury Mariola Kaźmierczak, wicedyrektor szkoły Agnieszka Dembska oraz dyrektor Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego Monika Bulińska, koordynator wydarzeń organizowanych z okazji Roku Józefa Wybickiego w regionie śremskim. Następnie pracownik Centrum Kultury – Mariusz Wojciechowski, który wytyczył trasę, opowiedział rajdowiczom, jak prawidłowo mają „czytać” informacje zawarte w roadbooku, aby się nie… zgubić i nie zapomnieć o realizacji wyzwań, jakie zostały tam opisane.

Ze Śremu do Gogolewa

Uczestnicy wydarzenia, pierwsze zadanie musieli wykonać w zabytkowych murach ogólniaka. Ich zadaniem było odnalezienie w klasach, auli i bibliotece ukrytych pytań, a następnie na nie odpowiedzieć. Była to również okazja do tego, aby zwiedzić dawną uczelnię lub zajrzeć do niej „od kuchni” po raz pierwszy. Ponadto po drodze do mety, w Dworze Gogolewo, czekało na nich wiele fotozagadek oraz innych wyzwań, a także pyszne ciasto upieczone przez Koło Gospodyń Wiejskich „Aktywne Brodniczanki”.

 

Wyznaczona w tym roku trasa tradycyjnie obfitowała w wiele nowych miejsc, które – jak zdradzili sami rajdowicze – w większości widzieli po raz pierwszy lub wcześniej nie zwracali na nie uwagi.

Z kolei w Gogolewie, po około pięciu godzinach jazdy, na blisko 100 km odcinku czekało na nich już pyszne jedzenie i pamiątkowe drobiazgi za udział oraz nagrody za trzy najlepsze miejsca. Nieistotny był czas ukończenia rajdu (bo to wydarzenie nie jestem wyścigiem już z założenia ), ale ilość rozwiązanych zadań z roadbooka.

Zwycięzcami rajdu zostali:

I miejsce – Natalia Weiss z załogą

II miejsce – Krzysztof Adamski z załogą

III miejsce – Krzysztof Stępa z załogą

Józef — pasażer niekoniecznie na gapę

A skąd w ogóle wziął ów tytułowy niecodzienny pasażer w aucie? Ano dlatego, że rok 2022 został ogłoszony Rokiem Józefa Wybickiego z racji jego 200. rocznicy śmierci, która obchodzona była 10 marca. W ten oto sposób autor hymnu polskiego stał się głównym bohaterem, a zarazem przewodnikiem tegorocznej przygody rajdowej na czterech kółkach.

Za organizacją rajdu stało Stowarzyszenie Uniwersytet Entuzjastów Świata w Książu Wlkp., któremu udało się na nie pozyskać dofinansowanie z budżetu gminy Książ Wlkp.

Natomiast partnerami wydarzenia byli: Centrum Kultury Książ Wlkp., Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości w Śremie, Liceum Ogólnokształcące im. gen. Józefa Wybickiego w Śremie, OSP Włościejewice-Ługi, Koło Gospodyń Wiejskich „Aktywne Brodniczanki”.

fot. CK Książ Wlkp.

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...