9.1 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościPiknikowa atmosfera podczas dożynek w Bodzyniewie

Piknikowa atmosfera podczas dożynek w Bodzyniewie

Nawet opady deszczu, które przez moment pojawiły się nad Bodzyniewem, nie były w stanie popsuć wspaniałej atmosfery na parafialnych dożynkach.

W niedzielę 11 września w Bodzyniewie odbyły się dożynki parafialne. Coroczne święto plonów obfitowało w liczne atrakcje, głównie dla dzieci i młodzieży, ale również i dorośli mogli się dobrze bawić.

Święto plonów rozpoczęło się uroczystą msza dziękczynną, którą w intencji rolników odprawił ksiądz kanonik, Ryszard Pazgrat, proboszcz parafii NMP Wniebowziętej w Mórce. Następnie kilka ciepłych słów otuchy w tych trudnych dla rolników i pszczelarzy czasach oraz podziękowania za życiodajny zbiór plonów złożyli Zenon Jahns, starosta śremski oraz Adam Lewandowski, burmistrz Śremu.

Po obrządku dożynkowym, którym w tym przypadku było odtańczenie Poloneza, rozpoczęła się piknikowa część dożynek, z atrakcjami dla dzieci i młodzieży oraz słodkim poczęstunkiem i kiełbasa z grilla dla starszych.

Podczas dożynek profilaktykę dla wszystkich zainteresowanych prowadził Piotr Kutek, funkcjonariusz KPP Śrem, który opiekuje się dzielnicą kilku wsi, w tym właśnie Bodzyniewa.

Dożynkowe świętowanie w Bodzyniewie potrwa do północy. Kto zatem ma chwilę czasu i chęci, ten mile jest widziany na tym wspaniałym pikniku!

Organizatorem dożynek w Bodzyniewie byli: Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bodzyniewa, sołtys Bodzyniewa oraz sami mieszkańcy tej wyjątkowej wsi w gminie Śrem.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...