10.7 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościKórnikIRA, C-Bool i kto jeszcze na Kórnickich Spotkaniach z Białą Damą w...

IRA, C-Bool i kto jeszcze na Kórnickich Spotkaniach z Białą Damą w przyszłym roku?

Mieszkańcy zdecydowali, ale nie udało się wszystkich typów zakontraktować. Głosowanie na jedną z gwiazd Kórnickich Spotkań z Białą Damą 2023 jeszcze trwa.

Społeczność gminy Kórnik w publicznym głosowaniu wybrała gwiazdy przyszłorocznych Kórnickich Spotkań z Białą Damą. Mieszkańcy wybierali trzy gwiazdy wieczorów przyszłorocznych obchodów święta miasta. W dwóch przypadkach się udało zakontraktować gwiazdy wieczoru – w jednym potrzebna jest „dogrywka”, gdyż każdej z nich nie pasowały terminy lub urząd rozminął się finansowo z oczekiwaniami artystów.

W pierwszej kategorii, a więc w głosowaniu na gwiazdę pierwszego wieczoru najwięcej głosów uzyskała Sanah – 68% głosów. Drugie miejsce zajął zespół Wilki uzyskując 20% głosów. Paweł Domagała z 12% głosów zajął ostatnie miejsce.

W drugiej kategorii najwięcej głosów uzyskała IRA uzyskując 54% głosów. Drugie miejsce zajęła Maryla Rodowicz uzyskując 35% głosów. Alicja Majewska z 11% głosów zajęła ostatnie miejsce. Zespół IRA wystąpi więc w Kórniku podczas drugiego dnia imprezy.

W trzeciej kategorii wybierano DJ-a. Zwycięzca, czyli zdobywca 41%. głosów, Groome, nie da swojego popisu w Kórniku – termin Kórnickich Spotkań z Białą Damą 2023 kolidował z innymi koncertami, stąd w Kórniku wystąpi zdobywca drugiego miejsca w głosowaniu – C-Bool.

Głosowanie na gwiazdę pierwszego dnia trwa. Tym razem kórnicki samorząd proponuje: Roksanę Węgiel, Blue Cafe lub Dawida Kwiatkowskiego. Podobnie jak wcześniej, głosowanie odbywa się na platformie konsultacyjnej i potrwa do 16 września do godziny 12.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...