3.8 C
Śrem
sobota, 26 listopada, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościZaśpiewali dla Ukrainy

Zaśpiewali dla Ukrainy

To było bardzo spontaniczne i zarazem pozytywne wydarzenie! Mowa o koncercie na ksiąskim rynku. W niedzielę, 4 września przed publicznością wystąpili artyści z Narodowego Teatru Dramatycznego im. Marii Zańkowieckiej we Lwowie.

– Spontaniczną kulturalną akcję udało się przeprowadzić dzięki inicjatywie Krzysztofa Rosiejki z sąsiadującego z gminą Książ Wlkp. Świętomierza, który w ostatnich miesiącach pomaga m.in. w transporcie darów dla mieszkańców Ukrainy. A towarzyszy mu w tym m.in. Dariusz Zaczka, który na co dzień mieszka w Niemczech i tam organizujący podobne akcje. W czasie tego typu działań nawiązali kontakt z ukraińskimi artystami również angażującymi się w pomoc dla swoich rodaków, czego efektem są ich występy m.in. w różnych częściach Polski. I tak też zawitali do Książa Wlkp. – wspomina Mariola Kaźmierczak z CK Książ Wlkp., które włączyło się w organizację niedzielnego koncertu.

Przed ksiąską publicznością wystąpili aktorzy z Narodowego Teatru Dramatycznego im. Marii Zańkowieckiej we Lwowie oraz solistki Lwowskiej Filharmonii Narodowej, Filharmonii Równej oraz Domu Muzyki Organowej i Kameralnej we Lwowie. Zanim jednak pokazali swoje artystyczne możliwości, Nadia Szepetiuk w imieniu całego zespołu podziękowała Polakom za wsparcie, jakie od nich otrzymuje naród ukraiński – pomoc i otwarte serca oraz wspomniała, że część ich teatralnej ekipy obecnie walczy na froncie.

 

Aktorzy teatralni zaprezentowali się w tradycyjnym oraz współczesnym repertuarze — były więc rzewne ballady (dumki) oraz weselsze piosenki.

Marianna Łaba zaśpiewała utwory z muzyki klasycznej, popularnej oraz musicalowe przy oprawie muzycznej Olenki Matseliuk. Obie wystąpiły wcześniej po mszy w kościele pw. Św. Mikołaja w Książu Wlkp. Olenka Matseliuk zagrała wówczas na organach kościelnych, wydobywając z nich niesamowite dźwięki.

Na zakończenie artyści z Ukrainy podziękowali zarówno swoim rodakom, jak i innym zgromadzonym na rynku osobom za wspólne kulturalne popołudnie.

fot. CK Książ Wlkp.

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...