10.7 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościŚremKoniec Letniej Akademii Pana Ignacego A-TO-MY

Koniec Letniej Akademii Pana Ignacego A-TO-MY

3 września zakończyła się przygoda dzieci z Letnią Akademią Pana Ignacego A-TO-MY. Zwieńczeniem spotkań z nauką i przygodą był rodzinny piknik w Wyrzece. Cykl ten objęty był patronatem Tygodnia Ziemi Śremskiej.

Łącznie w siedmiu działaniach warsztatowych w lipcu udział wzięło 177 dzieci. Na klimatycznej wystawie podczas pikniku rodzinnego w Wyrzece pokazano ponad 60 lamp naftowych oraz ponad 250 rekwizytów z dawnej wsi. Na finałowym pikniku bawiło się razem około 300 osób – mieszkańców miejscowej wsi w każdym wieku, okolicznych miejscowości i zaproszonych gości.

Projekt Letniej Akademii Pana Ignacego A-TO-MY sfinansowany został w kwocie 10.500 z wygranego konkursu „Rozgrzewamy Polskie Serca” (Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza) i z pozyskanych środków od lokalnego segmentu biznesowego.

Biblioteka dziękuje miejscowym organizacjom, dzięki którym finał projektu miał tak wyjątkowy wymiar i pokazał ich niezwykły potencjał oraz miejscowej młodzieży za wspaniałe pomysły i działania wolontariackie, a także pozostałym mieszkańcom, którzy w jakikolwiek sposób okazali pomocniczość.

Cykl spotkań z nauką i przygodą był rodzinny piknik w Wyrzece został przez redakcję Tygodnia Ziemi Śremskiej objęty patronatem medialnym.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...