10.5 C
Śrem
czwartek, 23 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościNa sygnalePotrącenie po zmroku. Poszkodowany 29-latek trafił do szpitala

Potrącenie po zmroku. Poszkodowany 29-latek trafił do szpitala

27 sierpnia około godziny 22 do służb wpłynęło zawiadomienie o potrąceniu pieszego. Do zdarzenia doszło na równoległej do drogi wojewódzkiej 434 drogi prowadzącej na tzw. nowe Zbrudzewo.

Grupa trzech obywateli Ukrainy, wracając do miejsca zamieszkania, poruszała się równoległą do drogi wojewódzkiej drogą na nowe osiedle w Zbrudzewie. Tą samą drogą poruszał się kierujący vw passatem, który potrącił jednego z nich. Dwaj pozostali odskoczyli w ostatniej chwili i nic im się nie stało. Trzeci, 29-latek, niestety został uderzony przez auto, wpadł na maskę, a następnie rozbił ciałem przednią szybę auta i upadł na asfalt.

Osoby postronne, widząc zamieszanie, zatrzymały się i udzieliły pomocy poszkodowanemu oraz powiadomiły służby.

Mężczyzna był przytomny i poruszał się o własnych siłach. Mógł znajdować się pod wpływem alkoholu. Tego nie można było stwierdzić w badaniu, bo 29-latek uskarżał się na boleści w klatce piersiowej.

Karetka pogotowia zabrała potrąconego do szpitala w Puszczykowie.

Do wypadku doszło poza terenem zabudowanym, gdzie obowiązują przepisy nakazujące pieszym poruszanie się po zmroku z wykorzystaniem elementów odblaskowych – żaden z trzech Ukraińców takich elementów nie posiadał.

Oprócz strażaków z JRG Śrem i OSP Niesłabin, na miejscu pomagał również druh z OSP Zaniemyśl.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...