9.1 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościNa sygnaleStrażacy pomogli spełnić dziecięce marzenia

Strażacy pomogli spełnić dziecięce marzenia

Strażacy z KP PSP w Śremie gościli w jednostce dwóch chłopców z Charkowa na Ukrainie. Pomogli im spełnić ich dziecięce marzenia.

Kilka miesięcy temu, uciekając przed wojną, Władysław i Daniel przyjechali do Śremu. – Uciekali aż spod Charkowa. Rodzinę z Ukrainy poznała pani Anna ze Śremu – pedagog i postanowiła, że będzie uczyć chłopców języka polskiego, co też do wakacji czyniła. Chłopcy bardzo sumiennie przykładali się do nauki i przyznali pani Annie, że bardzo chcieliby zobaczyć strażaków, jednostkę ratowniczo – gaśniczą i komendę. Ich nauczycielka postanowiła spełnić to marzenie i poprosiła Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Śremie o pomoc. A my chętnie przyłączyliśmy się do realizacji tego zadania – relacjonuje mł. bryg. Tomasz Kierzek.

Władysław i Daniel z wielkim zachwytem zwiedzali obiekt. Mogli założyć ubranie specjalne, obejrzeć samochody i sprzęt, a także operować prądem wody i zwiedzić salkę edukacyjną. Na zakończenie Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Śremie wręczył chłopcom na pamiątkę tej wizyty drobne upominki nawiązujące do PSP.

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...