9.1 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościProszą o stworzenie bezpiecznego przejścia dla pieszych

Proszą o stworzenie bezpiecznego przejścia dla pieszych

Radny powiatowy Hieronim Bartkowiak napisał interpelację dotyczącą przejścia dla pieszych przy ul. 1 Maja w Śremie. A w zasadzie dotyczącą jego braku. To odpowiedź na apele mieszkańców, którzy domagają się zwiększenia bezpieczeństwa w tym rejonie.

Mieszkańcy bloków przy ul. 1 Maja i Chłapowskiego 12 domagają się stworzenia bezpiecznego przejścia dla pieszych. Mowa o przejściu na wysokości szczytu bloku przy Chłapowskiego 12. – Brak ciągu chodnikowego powoduje, iż korzystający z drogi przy bloku Chłapowskiego 12 uznają wyjazd na ul. 1 Maja jako skrzyżowanie ulic, a należy to miejsce uznawać jako wyjazd na ulicę z miejsca parkowania. Aby to zmienić należy połączyć na tej szerokości jezdni chodnik pasami dla pieszych – podkreśla radny H. Bartkowiak i wnioskuje o wykonanie bezpiecznego przejścia dla pieszych.

Fot. D. Górna

Warto wspomnieć, że ul. 1 Maja jest drogą powiatową (4152P). Z kolei blok przy Chłapowskiego 12 stoi w strefie zamieszkania, gdzie pieszy może się poruszać swobodnie po całej udostępnionej do użytku publicznego przestrzeni i ma pierwszeństwo przed pojazdami. Sprawa zapewne trafi pod ocenę Powiatowego Zarządu Dróg. Będziemy ten temat monitorować.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...