-0.6 C
Śrem
sobota, 4 lutego, 2023
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościAlert pierwszego stopnia dla powiatu śremskiego. Mogą pojawić się burze z piorunami!

Alert pierwszego stopnia dla powiatu śremskiego. Mogą pojawić się burze z piorunami!

Synoptycy wydali alerty pierwszego stopnia dla powiatu śremskiego na dzień 15 sierpnia. Po południu istnieje wysokie ryzyko wystąpienia burz. Oby nie była to powtórka z wydarzeń z 2015 roku, gdy przez Śrem przeszła nawałnica.

Przed niespokojną aurą ostrzegają również Polscy Łowcy Burz, którzy tak opisują sytuację synoptyczną: Polska pozostaje na skraju rozległego wyżu znad Rosji. Nad naszym krajem zalega bardzo ciepła, lecz wilgotna i dość chwiejna masa powietrza polarnego morskiego. Niewielki gradient baryczny utrzymujący się nad krajem będzie przyczyną słabego wiatru praktycznie w całym pionowym profilu troposfery. Niewielkie wartości pionowego ścinania wiatru w połączeniu z umiarkowanie wysoką wartością CAPE w wielu miejscach przyniosą krótkotrwałe, ale punktowo silne burze.

Alert pierwszego stopnia dla powiatu śremskiego. Mogą pojawić się burze z piorunami!
źródło: IMGW

Dotyczy to także powiatu śremskiego. Według danych przekazywanych przez IMGW, 15 sierpnia prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

Z kolei temperatura powietrza w regionie wynosi obecnie od 26°C do 28°C. Temperatura maksymalna dzisiaj wyniesie około 29°C, ale punktowo może osiągnąć 30°C. Prognozuje się, że jutro temperatura maksymalna przekroczy 30°C na znacznym obszarze regionu śremskiego.

Przypomnijmy, że podobna pogoda była siedem lat temu – 15 sierpnia 2015 roku. Wówczas w chwili, gdy mieszkańcy gromadzili się na mszy na cmentarzu parafialnym, przez Śrem i okolicę przeszła nawałnica, która poczyniła wiele szkód. Wierzymy, że w tym roku aura będzie łaskawsza.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...