10.7 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościŚremII Festiwal Gwiazd w Śremie. Połączył ich „Czas honoru”

II Festiwal Gwiazd w Śremie. Połączył ich „Czas honoru”

To była gratka dla fanów Magdaleny Różczki, Macieja Zakościelnego i Mai Ostaszewskiej, czyli aktorów, których zawodowe drogi spotkały się podczas realizacji serialu „Czas honoru”. Aktorzy wzięli udział w II Festiwalu Gwiazd organizowanym przez KinoArt przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Śremie.

W sobotę, 13 sierpnia u „kawalerów” było gwarnie i radośnie. A wszystko to za sprawą drugiej edycji Festiwalu Gwiazd. W tym roku do Śremu zawitali aktorzy: Magdalena Różczka, Maciej Zakościelny i Maja Ostaszewska. Artyści zawodowo, jak i prywatnie znają się, lubią i często współpracują.

Fot. D. Górna

Wydarzenie zainaugurował krótki recital Marleny Bujniak, młodej wokalistki z Warszawy. Następnie na scenie pojawiła się zjawiskowa Magdalena Różczka. Krótką rozmowę z aktorką przeprowadził Jakub Tylman. Artystka przyznała, że nie miała marzeń i ambicji, by grać wielkie role. – Dziś wiem, że bliżej mi do filmu niż teatru. To z kamerą mi się najlepiej pracuje – wspominała. Aktorka zdradziła także, że oprócz bycia aktorką, przede wszystkim jest mamą i na tym skupia się każdego dnia. Wspomniała także historię produkcji „Czas honoru”, która połączyła trójkę aktorów goszczących w Śremie. – Zarówna ja, jak i Maja Ostaszewska grałyśmy Wandę – dziewczynę Bronka, w którego postać wcielił się Maciej Zakościelny – tłumaczyła M. Różczka.

Po krótkiej rozmowie artystka została poproszona o uroczyste odsłonięcie gwiazdy, które przypomnijmy, ulokowane są w chodniku prowadzącym do szkoły. W ubiegłym roku gwiazdy odsłonili: Urszula Dudziak, Olga Bończyk oraz Piotr Stramowski. W tym dołączyli do nich także Maja Ostaszewska i Maciej Zakościelny.

Podczas II Festiwalu Gwiazd z publicznością spotkali się także Maciej Zakościelny i Maja Ostaszewska. Ulubieniec damskiej publiczności chętnie opowiadał o swoje drodze do kariery aktorskiej. – Choć nigdy aktorem nie chciałem być. Ale chciałem być na scenie. To było moje marzenie – podkreślał artysta.

Z kolei Maja Ostaszewska poświęciła chwilę na refleksją dotyczącą ekologii i katastrofy klimatycznej. Wspominała także o wartościach, którymi kieruje się w życiu. – Byłam wychowywana w duchu tolerancji. Ważne są dla mnie prawa człowieka, prawa kobiet i prawa mniejszości – zaznaczała.

Przypomnijmy, że zarówno Magdalena Różczka, jak i Maja Ostaszewska (podobnie jak wielu innych polskich artystów) zaangażowały się w pomoc uchodźcom na polsko-białorusko i polsko-ukraińskiej granicy.

II Festiwal Gwiazd przeszedł już do historii. Jedno jest pewne. Dla wielu śremian ten dzień z pewnością zapadnie na dłużej w pamięci, bowiem każda z zaproszonych gwiazd małego i dużego ekranu znalazła czas na rozmowę z fanami, autografy i wspólne zdjęcia.

A tak posumował wydarzenie Jakub Tylman na swoim profilu na portalu społecznościowym.

Ależ to był cudny dzień. Wiele miesięcy pracowaliśmy, by właśnie tak on wyglądał! Cieszę się, że mogliśmy sprawić Wam tyle radości ze spotkań, rozmów i zdjęć z tymi wybitymi osobami! Ich gwiazdy świecą najjaśniej! Robią w życiu wiele cudnych i turbo odważnych rzeczny! Są ambasadorami dobra i nadziei, że nadejdą lepsze czasy! Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten projekt! To naprawę miesiące ciężkiej pracy!

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...