3.8 C
Śrem
sobota, 26 listopada, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościNa sygnaleSąsiedzi rolnika nie pozostawili go samemu sobie

Sąsiedzi rolnika nie pozostawili go samemu sobie

Dramat rolnika z Pyszącej, który w pożarze stracił cały stóg rolniczy, już nie taki straszny. Pomogli sąsiedzi, którzy z własnych zbiorów ułożyli nowy.

W miniony poniedziałek 8 sierpnia w godzinach wieczornych palił się stóg w Pyszącej. W wyniku pożaru spłonęło około 80 balotów. Wstępne szacunkowe straty w wyniku pożaru podawane przez strażaków to około 16 tys. zł. Ktoś powie, że to dużo, inny że mało. Dla rolnika, któremu spalił się stóg z pewnością to dotkliwa strata, przede wszystkim materialna, bo baloty są potrzebne do prowadzenia gospodarstwa.

Pomoc dla rolnika przyszła… od sąsiadów. Mała społeczność Pyszącej zdecydowała się wspomóc rolnika i oddać mu część swoich zapasów, żeby i on mógł chociaż w jakiś pewien sposób zminimalizować straty w zapasie słomy.

Gest szczególny i warty odnotowania. Spontaniczny i pokazujący, że w obliczy krzywdy oraz cierpienia bliskich i dalszych nam osób, jesteśmy w stanie się zjednoczyć i pomóc bliźniemu.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...