9.1 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościŚremSkatepark to bubel? Poszliśmy, sprawdziliśmy

Skatepark to bubel? Poszliśmy, sprawdziliśmy

Postawiony za blisko 300 tys. zł skatepark w jednym ze śremskich parków cieszy się sporym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Tak sporym, że… nadaje się do robót pogwarancyjnych.

Sport i rekreacja to świetne rozwiązanie na zapełnienie czasu dzieciom i młodzieży w wakacyjne dni. Tyle, że musi być to bezpieczne. Do niedawna takie bezpieczeństwo zapewniał skatepark znajdujący się w Parku Odlewników w Śremie. W ostatnim czasie to się zmieniło.

O problemie na tym obiekcie powiadomili naszą redakcję rodzice dzieci korzystający z obiektu.

Zastrzeżenia nie mają do samych przeszkód, hopek i urządzeń, ale do… płyty, a konkretnie łącznika pomiędzy nimi.

Ten najprawdopodobniej wykonany został ze słabej jakości materiału, który pod wpływem eksploatacji, intensywnej jazdy po nim zaczął się wykruszać. Jego elementy walają się po terenie skateparku, a w miejscu łączenia znajdują się wyrwy. Wyrwy, w których utknąć może małe koło rolki czy hulajnogi, a to może już grozić poważnymi konsekwencjami dla zdrowia dzieci.

W naszej ocenie tak wykonana praca, za niemałe publiczne pieniądze (niemal 300 tys. zł), które otrzymała firma Usługi Ogólnobudowlane Adam Hołderny z Mechlina, nadaje się do poprawki.

W końcu każdemu z nas powinno zależeć, żeby nasze dzieci korzystały z gminnej infrastruktury, która nie stanowi dla nikogo niebezpieczeństwa.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...