9.1 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaSportMożemy namieszać w tej lidze

Możemy namieszać w tej lidze

Rozmowa z trenerem Łukaszem Kubzdylem, który mówi o przygotowaniach, sparingach, meczu inauguracyjnym z Kanią Gostyń i celach na rundę

Jak ocenia trener okres przygotowawczy w wykonaniu zespołu?

Ocenimy go po pierwszej kolejce, ale na pewno był to szarpany i krótki czas, ale za to z dużą ilością niewiadomych jeśli chodzi o personalia. Chodzi zarówno o zawodników odchodzących, jak i przychodzących. Wszystko zmieniało się z tygodnia na tydzień. Do tego dochodziły urlopy, gdzie jedni wyjeżdżali, a inni wracali z wakacji. Niemniej jestem dobrej myśli, bo pozytywów jest dużo, a negatywy do wyeliminowania i poprawy nad czym będziemy pracować w okresie startowym. Dziękuję działaczom za sprawne przeprowadzenie tego okresu i pomoc w realizacji tego, co sobie zaplanowałem. 

Bilans pięciu sparingów to dwa remisy, trzy porażki i zero zwycięstw. To martwi?

– Nie stanowi to dla mnie żadnego problemu. Wychodzę z założenia, że lepiej grać z mocniejszymi zespołami, przegrać i wyciągać wnioski. Gdybyśmy chcieli wygrywać umawialibyśmy się z zespołami niższej ligi, czy półki, ale nie o to chodzi. Wszystkie mecze graliśmy z zespołami V ligi i na pewno mogliśmy niejeden wygrać, jak choćby w Rogoźnie, czy prowadząc 2:0 z Wiarą Lecha. Z Kłosem straciliśmy gola w końcówce, z Dopiewem  wyglądaliśmy dobrze, a jedynie słabsi byliśmy od Kobylnicy. Nie przywiązuję jednak wagi do wyniku sparingów. Wygrywać mamy w lidze, a dla mnie obraz jest ważny. Trzeba też wziąć pod uwagę, że w żadnej grze kontrolnej nie miałem do dyspozycji wszystkich zawodników i skład mocno się zmieniał.

Z czym był największy problem?

Tak jak mówiłem wcześniej największym problemem była duża rotacja zawodników w tym okresie wakacyjnym, ale z tym się trzeba liczyć. Największe ubytki latem nastąpiły w linii obrony. Odeszło czterech podstawowych zawodników, tj. Janicki, Błaszak, Szar i Sydorenko i trzeba tą defensywę budować na nowo, a w każdym sparingu graliśmy w innym zestawieniu, bo było trzeba ją tworzyć z tych zawodników, którzy byli do dyspozycji.

Skład na pierwszy mecz z Kanią jest już w głowie?

– To wszystko zależy od tego jaka będzie frekwencja w tym tygodniu, kto wróci i kogo będę miał do dyspozycji. Wiadomo, że na dłuższy czas wypadł Filip Tylczyński, a z urazem po meczu z Wiarą Lecha zmaga się Maciej Pawłowski, który sparing z Piastem musiał odpuścić, ale mam nadzieję, że będzie gotowy. W tym tygodniu wyjaśni się, czy dołączy do nas środkowy obrońca z Piasta, którego chcę. W sparingach próbowałem różnych wariantów, więc jakieś pole manewru jest. Na pewno w Gostyniu czeka nas trudny mecz z zespołem, który zapowiada walkę o awans na 100-lecie klubu. Wiemy, że to drużyna własnego boiska i to jej kolejny atut. Niemniej jedziemy, żeby powalczyć o zwycięstwo i udany start w lidze.

Jakie są cele zespołu na tą rundę?

– Trudno mówić o celach. W każdym meczu będziemy grać o trzy punkty, po to, aby ich ugrać jak najwięcej i mieć dobrą pozycję przed rundą rewanżową. Zmian w kadrze jest sporo. Dołączyło do nas kilku młodych zawodników, więc cudów nie można oczekiwać, a tak naprawdę boisko zweryfikuje na co nas stać. Na pewno potrzeba czasu, aby wykrystalizował się ten trzon 6-7 zawodników i wówczas, jak już będzie taka stabilizacja, to zespół też będzie się lepiej prezentował. Do tej pory w każdym sparingu byliśmy osłabieni, ale nie boję się wyzwać i nie zamierzam marudzić, czy narzekać jeśli ktoś wypadnie. Niemniej, uważam, że jeśli kontuzje będą nas omijały i będę miał w każdym meczu do dyspozycji wszystkich zawodników, to możemy w tej lidze namieszać, a na pewno w żadnym meczu tanio skóry nie sprzedamy.

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...