3.5 C
Śrem
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaKulturaZawitają Sąsiedzi z Biskupizny

Zawitają Sąsiedzi z Biskupizny

Stowarzyszenie „Zaborowo Nasz Wieś Dawniej i Dziś” zaprasza na niezwykłe wydarzenie. W sobotę, 13 sierpnia do zaborowskiej świetlicy zawitają „Sąsiedzi z Biskupizny”.

Wydarzenie pt. „Sąsiedzi z Biskupizny” jest ostatnim z zaplanowanych wydarzeń, które odbywają się w ramach projektu dofinansowanego z Urzędu Marszałkowskiego pn. „Ożywić korzenie Zaborowa”. Tym razem do Zaborowa zawita Biskupiański Zespół Folklorystyczny z Domachowa i Okolic. Będzie to doskonała okazja do tego, by poznać historię, tańce i przyśpiewki z regionu Domochowa.

Przypomnijmy, że Biskupizna to mikroregion folklorystyczny, obejmujący trzynaście miejscowości powiatu gostyńskiego ze stolicą w Krobi. Tereny te należały dawniej do biskupów poznańskich, stąd też nazwa tego regionu. Mieszkańcy, nazywani Biskupiankami i Biskupianami, chętnie prezentują własną kulturę, język, obrzędy, stroje, muzykę i taniec.

Początek spotkania o godzinie 16.00.

Zawitają Sąsiedzi z Biskupizny
fot. materiał organizatora
Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...