10.7 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościZginął strażak. W PSP zmarłego uczczono symboliczną minutą ciszy

Zginął strażak. W PSP zmarłego uczczono symboliczną minutą ciszy

Dziś punktualnie o 8 rano, podczas uroczystej zmiany służby, strażacy z PSP Śrem uczcili tragicznie zmarłego kolegę po fachu z KG PSP, który zmarł na skutek obrażeń odniesionych w nocy z 5 na 6 sierpnia.

Wypadek strażaków na AOW. Wracali z akcji gaśniczej

Trzy osoby: 56, 41 oraz 35-latek, strażacy z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, wracały w nocy z 5 na 6 sierpnia z akcji gaśniczej potężnego pożaru w Ośle. Podczas powrotu do Warszawy na 27 kilometrze Autostradowej Obwodnicy Wrocławia doszło do wypadku. W jego wyniku cała trójka strażaków została ranna. Jeszcze na miejscu u jednego z nich prowadzono działania reanimacyjne. Niestety w szpitalu jeden z uczestników sobotniego wypadku zmarł.

Wóz KG PSP po wypadku na AOW 5-6.08.22 r
fot. 24wroclaw.pl

To 35-letni pasażer strażackiego busa.

Wg ustaleń policji, do wypadku doszło podczas manewru wyprzedzania innego pojazdu. 41-letni kierujący strażackim samochodem stracił panowanie nad pojazdem i z dużą prędkością uderzył w bariery dźwiękochłonne z prawej strony jezdni. Auto dopiero po kilkudziesięciu metrach zatrzymało się na barierach ochronnych po przeciwnej stronie drogi.

Strażacy nie zapomnieli o koledze

W Śremie, ale i w całym kraju dzisiejszego dnia, punktualnie o godzinie 8 rano, podczas zmiany służby strażacy zawodowi oraz ochotnicy uczcili zmarłego strażaka minutą ciszy. Włączone zostały również sygnały alarmowe i świetlne w wozach strażackich.

Ponadto flagi państwowe przewieszone kirem na masztach we wszystkich komendach PSP opuszczone zostały do połowy i tako pozostaną do zakończenia dnia pogrzebu 35-letniego funkcjonariusza PSP.

 

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...