31 C
Śrem
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościDolskZ Lubiatowa do Świnoujścia
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Z Lubiatowa do Świnoujścia

Jednodniowa wycieczka do Świnoujścia (21. 07.) to kolejna impreza wyjazdowa, zorganizowana przez samorząd mieszkańców wsi Lubiatowo. Pogoda dopisała, humory także. Pobyt w nadmorskim kurorcie należy do udanych.

Wielu wycieczkowiczów, korzystając ze sprzyjającej pogody, postanowiło spędzić czas na szerokiej, piaszczystej plaży. Nie zabrakło także amatorów morskiej kąpieli.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się także najwyższa w Polsce latarnia morska (67,6 m) oraz słynny Sława Młyn, zlokalizowany na końcu Falochronu Zachodniego i stanowiący znak nawigacyjny.

Miłośnicy historii zwiedzili Fort Zachodni oraz Fort Anioła, które w czasach II wojny światowej pełniły funkcję punktu artyleryjno-obserwacyjnego Twierdzy Świnoujście. Wśród atrakcji turystycznych znalazł się także dom na głowie, Muzeum Rybołówstwa Morskiego, piękna promenada, oddana do użytku w 2022 roku, muszla koncertowa, kościół pw. Chrystusa Króla oraz Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Morza, wieża widokowa, a także symboliczny pomnik upamiętniający tych, którzy nie wrócili z morza.

Dzień spędzony nad Bałtykiem minął szybko i aktywnie. Pełni wrażeń turyści z Lubiatowa i okolic zadowoleni wrócili do domów, planując kolejne imprezy wyjazdowe.

Najbliższa okazja będzie już we wrześniu – w tym czasie zaplanowano dwudniową wycieczkę do Krakowa. Jak informują organizatorzy, na chwilę obecną wszystkie miejsca są już zajęte, istnieje jednak możliwość zapisywania się na listę rezerwową.

Źródłofot. K. Mejza

A to ciekawe