31 C
Śrem
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościW godzinie "W" pamiętali o powstańcach warszawskich
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

W godzinie „W” pamiętali o powstańcach warszawskich

Jak co roku 1 sierpnia obchodzimy rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W wielu miejscach w powiecie pamiętano o bohaterach tamtych dni. Powstańcom oddano cześć i chwałę.

W godzinę „W” w wielu miejscach na terenie powiatu śremskiego dało się słyszeć syreny alarmowe. W ten sposób przedstawiciele władz upamiętnili wszystkich walczących i poległych za wolną Warszawę.

Do tej pamięci na swój sposób dołączyli również przedstawiciele ochotniczych straży pożarnych, którzy punktualnie o godzinie 17.00 wyprowadzili wozy bojowe przed remizy, zapalili lampy błyskowe i uruchomili syreny alarmowe. Do tej akcji włączyli się również strażacy zawodowi z PSP Śrem, którzy również w ten sam sposób oddali hołd powstańcom.

Także przedstawiciele Stowarzyszenia Otwarty Powiat Śremski i Śremskiego Instytutu Historii upamiętnili powstańców.

Przy Pomniku Żołnierza Polskiego złożono wiązanki kwiatowe. Stowarzyszenie Otwarty Powiat Śremski ubolewa nad faktem, że jedynym akcentem w Śremie było właśnie uruchomienie syreny alarmowej. Zaznaczają, że nawet jednej flagi przy pomniku w tym dniu nie uświadczono. Jednocześnie zwracają się z apelem do mieszkańców Ziemi Śremskiej, prosząc o informacje dotyczące mieszkańców powiatu, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim. „Mamy informacje, że w powstaniu brali udział mieszkańcy naszej ziemi” – napisali w mediach społecznościowych.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe