3.5 C
Śrem
poniedziałek, 27 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościNa sygnaleJak doszło do zderzenia aut w Marzymięcie? Znamy odpowiedź

Jak doszło do zderzenia aut w Marzymięcie? Znamy odpowiedź

28 lipca na prostym odcinku drogi wojewódzkiej 434 na wysokości Gościńca Marzymięta doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Kto zawinił?

Kilka minut po godzinie 17 służby ratownicze z powiatu poznańskiego oraz śremskiego zostały powiadomione o poważnym wypadku z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Wg pierwotnego zgłoszenia do zderzenia miało dojść w Czmońcu. To też tam udała się załoga pogotowia ze Śremu.

Faktycznie zderzenie pojazdów miało miejsce na drodze wojewódzkiej 434 na wysokości Gościńca Marzymięta. Nie potwierdziło się również to, co pierwotnie zostało zgłoszone służbom – w pojeździe nie było zakleszczonej nieprzytomnej osoby.

Uczestnicy zdarzenia do przyjazdu karetki pogotowia pozostawali pod opieką strażaków ochotników oraz z JRG Śrem i JRG Poznań-Krzesiny.

Przybyli na miejsce medycy po wywiadzie z uczestnikami zdarzenia nikogo nie zabierali do szpitala. Okazało się, że żadna z osób, które podróżowały w samochodach, nie chce pomocy medycznej.

Jak doszło do zderzenia? Zdaniem świadków do zderzenia samochodów doprowadził kierujący renault, który jechał od strony Śremu w kierunku Poznania. Z przeciwnego kierunku poruszał się opel, którym kierowała kobieta. Na wysokości Marzymięty pojazdy się zderzyły. Do zderzenia doszło w momencie, gdy opel skręcał w prawo na teren gościńca. Winowajca, a wiec kierujący renault, w tym czasie wyprzedzał sznur pojazdów i znalazł się na pasie ruchu przeznaczonym dla pojazdów jadących z kierunku Kórnika w stronę Śremu.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...