10.7 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościLider sypie kasą. Kto na tym skorzystał?

Lider sypie kasą. Kto na tym skorzystał?

Lider Zielonej Wielkopolski miał jeszcze wolne środki finansowe na działania w ramach „Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność”. Gminy powiatu śremskiego zrzeszone w Liderze postanowiły z tego skorzystać.

Książ Wielkopolski, Śrem oraz Brodnica z powiatu śremskiego, a także gminy Zaniemyśl, Czempiń oraz Kórnik otrzymały wsparcie finansowe z Lidera Zielonej Wielkopolski. Największe pieniądze otrzyma gmina Śrem. Na dwa projekty łącznie do gminy wpłynie ponad 160 tys. zł.

Śrem otrzymane środki podzieli na zadania: budowę boiska rekreacyjno-sportowego w Binkowie (etap II) oraz budowę ścieżki rekreacyjno-edukacyjnej w Psarskiem. Na to pierwsze zadanie z Lidera gmina Śrem otrzyma 80 tys. 366 zł. Na drugie natomiast będzie to kwota wyższa – 90 tys. 313 zł.

Do Książa wielkopolskiego wpłynie 127 tys. 260 zł, które wydatkowane będą na zagospodarowanie turystyczne przestrzeni przy Jeziorze Jarosławskim na terenach rekreacyjnych w Jarosławkach.

Brodnica pieniądze w kwocie 124 tys. 707 zł przeznaczy na budowę kortu tenisowego w ramach rozbudowy Brodnickiej Krainy Aktywności. Wkrótce ma zostać rozpisany przetarg na to zadanie.

Spoza powiatu śremskiego, nasi bezpośredni sąsiedzi również nie pozostali bez wsparcia z Lidera Zielonej Wielkopolski. Gmina Czempiń może liczyć na grant w wysokości 124 tys. 714 zł na budowę pola do gry w mini golfa w Borowie. W Zaniemyślu z kolei powstanie skatepark z dofinansowaniem wynoszącym 123 tys. 864 zł. Jeśli natomiast chodzi o Kórnik, to tutaj gran finansowy jest najmniejszy i wynosi niespełna 60 tys. zł. Z tych środków w Biernatkach powstanie miejsce do rekreacji nad Jeziorem Bnińskim.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...