31 C
Śrem
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaCo? Gdzie? Kiedy?Gotowi na wyprawę do Meksyku?
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Gotowi na wyprawę do Meksyku?

Śremski Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie z Szymonem Góralczykiem – bajarzem, podróżnikiem i poszukiwaczem przygód. Wydarzenie zaplanowano na niedzielę, 24 lipca w ogrodzie ŚOK.

To ciekawa propozycja na niedzielne rodzinne popołudnie. Do ogrodu Śremskiego Ośrodka Kultury zawita Szymon Góralczyk – bajarz, podróżnik i poszukiwacz przygód. – Z wykształcenia jest fizjoterapeutą, ale nie ma to większego znaczenia odkąd zaczął opowiadać. Wszystko przez Tolkiena i mitologię nordycką. Później oczarowały go baśnie, zwłaszcza skandynawskie i polskie, w tym kaszubskie. Najchętniej opowiada bez mikrofonu i na boso, tak po prostu – wspomina Anna Szmyt-Baranowska.

Szymon Góralczyk zaprosi śremian na nietypową wyprawę na drugi koniec świata. – Wspólnie przekroczymy ocean i znajdziemy się w bardzo kolorowym kraju – w Meksyku. A jest to kraj pełen kolorowych domów, rozśpiewanych i roztańczonych ludzi, skrywa też wiele tajemnic i czarów… – zapewnia podróżnik.

Uczestnicy tego spotkania będą mieli okazję dowiedzieć się jak według Huicholi powstał świat. Kto piekł tortille dla Watakame oraz w kim zakochał się Pan Żaba? – Opowieści będą różnorodne, dynamiczne, kolorowe i pełne wyszukanych przypraw – jak to w Meksyku – zapewniają organizatorzy wydarzenia.

Bilety w cenie 5 zł/osoba będzie można kupić przed spektaklem (od godz. 15.00). Płatność tylko gotówką! Początek wydarzenia godz. 16.00.

Gotowi na wyprawę do Meksyku?
fot. materiał organizatora
Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe