31 C
Śrem
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościKórnikKórnik zgotował „gorące” przyjęcie prezesowi Kaczyńskiemu
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Kórnik zgotował „gorące” przyjęcie prezesowi Kaczyńskiemu [FILM]

W sobotnie popołudnie prezes PiS Jarosław Kaczyński gościł w Kórniku, gdzie spotkał się z wyselekcjonowaną grupą mieszkańców. Z kolei inni mieszkańcy Kórnika, ale i nie tylko, postanowili głośno dać wyraz dezaprobaty dla prezesa Kaczyńskiego i rządów Zjednoczonej Prawicy.

Antypisowska demonstracja w Kórniku

W Kórniku przed Przylądkiem Daglezja odbył się dziś antypisowski protest mieszkańców niezadowolonych z rządów Prawa i Sprawiedliwości. Demonstracja odbyła się w tym miejscu, bo właśnie tam dziś z grupą wyselekcjonowanych zwolenników PiS spotkał się prezes Jarosław Kaczyński. Organizatorem demonstracji byli MY Kórniczanie oraz Magdalena Kosakowska. Do „gorącego” przyjęcia prezesa Kaczyńskiego w Kórniku namawiał również Roman Giertych.

Obyło się bez incydentów

Podczas wystąpienia Kaczyńskiego czekający na prezesa PiS przed Daglezją zebrani wykrzykiwali antyrządowe hasła, w tym również liczne wulgaryzmy pod adresem samego Kaczyńskiego oraz innych posłów, którzy razem z nim znaleźli się w Kórniku.

Zebrani przed Daglezją przynieśli posłowi PiS jaja z Kórnika i chcieli się z nim spotkać. Poseł Kaczyński miał jednak inne plany. Natychmiast po opuszczeniu Daglezji wsiadł do podstawionego samochodu i uniknął spotkania z suwerenem.

Suweren, który ściśnięty był w policyjnym kordonie

Policjanci uformowali kordon, w którym znaleźli się najbardziej krzykliwi mieszkańcy Kórnika i okolicy. Mundurowi nie wypuszczali ich do czasu, aż poseł Kaczyński i jego świta nie opuścili terenu Daglezji. Dotyczyło to zarówno kobiet z dziećmi oraz osób starszych (choć tutaj zdarzały się wyjątki).

Pomimo dość silnych emocji, jakie buzowały w tłumie, obyło się bez zbędnej przemocy i policyjnych interwencji.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe