10.5 C
Śrem
czwartek, 23 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościKórnikKórnik zawiesza działanie punktu szczepień COVID-19

Kórnik zawiesza działanie punktu szczepień COVID-19

Jutrzejszy dzień ostatnim, w którym w punkcie szczepień w Kórniku będzie można przyjąć szczepionkę przeciwko COVID-19.

Punkt szczepień w Kórniku zawiesza działalność

Od października 2021 roku w kórnickiej OAZIE działał punkt szczepień masowych przeciwko COVID-19. Jutro będzie ostatni dzień, kiedy placówka będzie szczepiła pacjentów. Obiekt zostanie tymczasowo zamknięty na blisko miesiąc.

Kórnicki samorząd poinformował, że punkt powinien wznowić szczepienia mieszkańców z dniem 22 sierpnia. Przerwa w szczepieniu społeczności spowodowana jest wakacjami.

 

COVID-19 się znów rozpędza

Wg danych podawanych przez Ministerstwo Zdrowia (stan na 18 lipca), liczba zakażeń SARS-CoV2 rośnie. 18 lipca zajętych było 1200 łózek covidowych. Z kolei na początku lipca ich liczba wyniosła ledwie 400. Wg stanu na 21 lipca MZ odnotowało około 3 tys. zakażeń. Oznacza to niemal 80 proc. wzrost zachorowań tydzień do tygodnia.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...