27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościTrening Sekcji Łuczniczej ŚKPP Buler pod okiem olimpijki Sylwii Zyzańskiej
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Trening Sekcji Łuczniczej ŚKPP Buler pod okiem olimpijki Sylwii Zyzańskiej

Sylwia Zyzańska, łuczniczka, olimpijka i reprezentantka kraju, gościła w niedzielę w Manieczkach, gdzie przeprowadziła trening dla członków i sympatyków ŚKPP Buler w Manieczkach.

Kilka godzin z młodą ale doświadczoną łuczniczką to efekt wylicytowanej przez Buler licytacji w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie często zdarza się taka okazja, żeby fachowiec doglądał i dawał wskazówki amatorom z Manieczek, także w niedzielne przedpołudnie frekwencja dopisała. Wielu tego dnia chciał się spotkać z Sylwią Zyzańską i zobaczyć ją w akcji. Taka możliwość oczywiście się pojawiła.

Reprezentantka naszego kraju pokazała swoje możliwości celując do tarczy oddalonej o 70 metrów od miejsca, w którym stała. To dystans najdłuższy dla kobiet w łucznictwie sportowym. Mężczyźni celują także do tarcz oddalonych o 20 metrów dalej.

Sekcja Łucznicza ŚKPP Buler w Manieczkach prężnie się rozwija, a przyszły rok dla pasjonatów łucznictwa może przynieść długo wyczekiwane zmiany. Chociaż klub formalnie przypisany jest do Śremu, to od dłuższego czasu zagrzał ciepłe miejsce w Manieczkach. Stąd Marek Pakowski, wójt gminy Brodnica, który również pozwolił sobie na oddanie kilku strzał do tarczy, zamierza wspierać sekcję łuczniczą. W przyszłorocznym budżecie gminy Brodnica zamierza wygospodarować jakieś środki na wsparcie tej dyscypliny sportu w gminie.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe