9.1 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościNa sygnaleSenior spadł z wózka. Wołał pomocy

Senior spadł z wózka. Wołał pomocy

17 lipca około godziny 13 zastępy straży pożarnej wspólnie z policją i załogą karetki pogotowia pomogły pacjentowi, który spadł z wózka inwalidzkiego i wymagał pomocy.

Akcja służb miała miejsce w jednym z bloków przy ul. 1 Maja w Śremie. Mężczyznę wzywającego pomocy usłyszała jedna z osób, która dostarcza seniorowi posiłki. 77-latek nie mieszka sam, ale od kilka dni współdomowników nie ma w mieszkaniu. Starsza osoba pozostaje pod opiekę specjalistów w tym czasie.

Strażacy wyważyli drzwi, pomogli mężczyźnie dostać się do wózka inwalidzkiego i przekazano pacjenta załodze karetki pogotowia, która przystąpiła do badania 77-latka. Na pierwszy rzut oka mężczyźnie nic nie dolegało.

Zanim strażacy wrócili do bazy zostali zadysponowani do kolejnego zdarzenia. Tym razem w DPS Psarskie, gdzie z uwagi na brak karetki pogotowia, mieli pomóc pacjentowi z dusznościami, który potrzebował pilnej tlenoterapii.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...